Jednostavno čudo od čokolade
Sastojci
- Za biskvit:
-
4 jajeta
-
100 gr šećera
-
200 gr margarina
-
100 gr čokolade za kuvanje
-
4 kašike brašna
-
1 prašak za pecivo
Krema: -
0,5 l slatke pavlake
-
200 gr čokolade za kuvanje
-
1 kašika šećera
Priprema
Izrada biskvita:
Žumanca i šećer umutiti, dodati istopljeni margarin i čokoladu, brašno pomiješano sa praškom za pecivo i na kraju snijeg od bjelanaca (bjelanca umiješati polagano, ne mikserom). Peći (u tepsiji cca 20x35cm) na 180°C oko 20 min… zavisi od pećnice… provjeriti čačkalicom kad je pečeno.
Izrada kreme:
Slatku pavlaku, čokoladu i šećer zagrijavati na laganoj vatri (miješajući polagano) dok ne provri.
Pečeni biskvit izbockati viljuškom na nekoliko mjesta i dok je još topao preliti ga sa toplom kremom. Krema je dosta rijetka ali je ne treba dodatno miksati ili bilo šta dodavati jer će se nakon nekoliko sati u frižideru stegnuti. Kolač ohladiti prvo na sobnoj temp. a onda staviti u frižider da se dobro ohladi i stegne krema…
Prijatno!
Izvor: coolinarika.com (recept korisnice pod imenom "sellma")