Iako nas svi savjetuju da je jedna od najboljih stvari koje možemo da učinimo za svoje tijelo ta da pijemo mnogo vode, postoji i druga strana medalje, a to je takozvano „trovanje vodom“ ili stručnim nazivom hiponatremija, na koje nas ljekari malo rjedje upozoravaju.
“Uvijek nas uče da je žedj znak dehidracije tijela i da takvo stanje treba izbjegavati i da treba da se reaguje prije nego što se osjeti žedj. Unošenje tečnosti u organizam je vrlo važno, ali niko ne spominje da može da se unese i previše tečnosti”, izjavila je Britanka Kate Mori, učesnica Londonskog maratona koja je bolovala od hiponatremije ili elektrolitnog poremećaja izazvanog prekomjernim unosom tečnosti.
Slučaj atletičarke Mori nije prvi. Ljudi koji opsesivno vježbaju, često završavaju u bolnici zbog dijareje, povraćanja i nemogućnosti kontrolisanja mišića, što su česti simptomi ovog poremećaja.
Ljekari ipak savjetuju najmanje dvije litre vode dnevno, zato što naše tijelo zahtijeva velike količine tečnosti.
Način na koji ćete započeti dan je vrlo važan.Važno je da se posvetimo jutarnjim ritualima i uskladimo tijelo sa prirodnim ritmovima.
Velika zabluda koja je masovno rasprostranjena medju ljudima je da poslije treninga ne treba da se jede. To je sasvim pogrešno. Najbolje je da jedete što prije po završetku vježban
Portal namijenjen ženama i svima koji žele da saznaju više o ženama. Mi smo tu, ne samo za modernu i savremenu ženu, nego i za one koje se ne osjećaju tako. Tu smo za majke, domaćice, poslovne žene, mlade i one u najboljim godinama. Svakodnevno spremamo za svakoga po nešto. Hvala vam što nas pratite ;)